Кошик
13 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ)
+380 (50) 687-57-99Олена
Додати відгук

Засоби індивідуального захисту органів слуху

Засоби індивідуального захист органів слуху - це обладнання, що використовуються для зниження рівня шуму для запобігання пошкодження слуху. Мають різні конструктивні особливості і різні рівні захисту від шуму, розраховані на широкий шумовий діапазон. За конструкцією вони поділяються на: вкладиші (беруші, затички для вух), що перекривають слуховий канал зовні, і навушники, що закривають всю вушну раковину.

Засоби індивідуального захисту органів слуху

Засоби індивідуального захисту слуху - це обладнання, що використовується для зниження рівня шуму для запобігання пошкодженню слуху. Мають різні конструктивні особливості та різні рівні захисту від шуму, розраховані на широкий діапазон шумів. По конструкції ЗІЗ слуху поділяються на: вкладиші (беруші, затички для вух), що перекривають слуховий канал зовні, і навушники, що закривають всю вушну раковину.

Засоби індивідуального захисту слуху

На багатьох промислових підприємствах і виробництвах рівень шуму може бути небезпечним фактором, що впливає не тільки на здоров'я, але й стан втоми робітника. Постійний шум може бути настирливим, він відволікає від виконання функціональних обов'язків, що може спричинити травму.

ЗІЗ для захисту органів слуху в Україні представлені досить широко, при цьому існують різні типи захисту, включаючи навушники та беруші. Вони підбираються залежно від шуму та його рівня впливу, а також від використання інших необхідних ЗІЗ – каски, наприклад.

Щоб переконатися, що ваші працівники використовують правильні індивідуальні засоби захисту органів слуху, дуже важливо мати чітке уявлення про шум і про те, як з ним впоратися.

Навіщо потрібний захист органів слуху

У цьому зв'язку дуже важливо забезпечити своїх робочих ефективними засобами захисту органів слуху. Крім травм, відсутність належного захисту вух може спричинити тимчасову або постійну втрату слуху, а також інші проблеми зі здоров'ям, включаючи шум у вухах.

Якщо ви працюєте на промисловому підприємстві, де робота практично не зупиняється, шум від промислового обладнання, верстатів, зварювання може спричинити загальну стомлюваність. Він негативно відбивається на стані нервової системи робітників, серцево-судинної системи та навіть на травленні.

Робітники часто страждають на безсоння, не можуть розслабитися навіть у свій вихідний, у них підвищений стресовий рівень, що не може позначитися на загальному стані організму та ефективності виконання професійних обов'язків.

Максимальна добова доза рівня децибел

Людина може за певних умов витримати рівень шуму до 120 децибелів, проте для тривалої роботи необхідно знизити цей показник до 85 децибелів і менше. Все, що перевищує за рівнем 80 децибелів, вважається потенційно небезпечним для органів слуху.

Нормативи та стандарти КЗпП передбачають можливість безпечної роботи при рівні шуму до 85 децибелів протягом 8-годинної зміни. Максимально допустимий рівень шуму не повинен перевищувати 100 децибелів за час роботи 15 хвилин.

Види засобів захисту

Беруші проти навушників - як вибрати ЗІЗ органів слуху? Саме ці два варіанти найчастіше використовуються для захисту співробітників, але що буде найкращим саме для вас? У кожного є свої переваги і недоліки, і для отримання правильних відповідей важливо розуміти, що пропонує кожен тип захисту:

  • Навушники.

Одна з головних переваг навушників – легкість у використанні. Їх не потрібно спеціально готувати, достатньо раз підігнати під свої потреби. Це робить їх ідеальними для періодичного використання у будівельних та ландшафтних роботах.

Навушники забезпечують надійну та точну посадку для ефективного захисту органів слуху. Це важливо у тих випадках, коли працівники, наприклад, не завжди можуть правильно встановити беруші. У більш прохолодному кліматі навушники часто зручніші для робочих, оскільки вони носять засоби захисту слуху протягом довгого часу.

До мінусів подібних ЗІЗ відносять той факт, що більшість навушників забезпечують менший захист, ніж беруші, через особливості посадки на голову. Щільне закриття вух зовні може бути проблемою в жарких умовах, оскільки тепло може накопичуватися, викликаючи дискомфорт для користувача.

  • Беруші.

Головна перевага берушів – це рівень захисту, який вони забезпечують, тому що вони вставляються безпосередньо у вушний канал, а не накривають вушну раковину зовні. Це означає, що беруші підходять, коли вам потрібен найвищий рівень захисту, наприклад, на дуже гучних робочих місцях, таких як заводи, аеропорти та ливарні цехи.

Беруші також дуже легкі та зручні у перенесенні. Оскільки вони маленькі, їх можна носити у спеціальних кейсах, які легко поміщаються до кишені. Навушники в порівнянні з ними дуже громіздкі, і їх може бути складніше використовувати за певних умов.

Якщо вам потрібно носити інші типи ЗІЗ (окуляри, маски, щитки, каски, протигази), то найкращим вибором будуть беруші, які не заважають і не «конфліктують» із захисним екіпіруванням.

До мінусів беруш відносять деякі складнощі із правильним використанням. Вони підбираються з урахуванням підгонки під слуховий прохід для забезпечення повного захисту, а це важко гарантувати. Проте, якщо працівники навчені тому, як правильно встановлювати беруші, вони зможуть незмінно забезпечувати цей захист.

Сфера застосування

ЗІЗ органів слуху актуальні у таких місцях, як:

  • промислові цехи;
  • ливарне виробництво;
  • спортивні змагання (авто та мотогонки);
  • аеропорти;
  • лісопилки;
  • будівництво;
  • енергетика;
  • виробництво верстатів та машинобудування і так далі.

Всюди, де рівень шуму перевищує безпечний для здоров'я поріг, необхідно застосовувати відповідний варіант захисту органів слуху.

На що звернути увагу при виборі ЗІЗ для захисту органів слуху

Які б засоби індивідуального захисту органів слуху ви не зібралися купити у Дніпрі та інших містах України, ціна не повинна бути для вас визначальним фактором.

Основний акцент слід робити на рівень придушення шуму, особливості конкретних умов роботи і тип клімату. Важливо розуміти, який саме захист від шуму потрібний на вашому робочому місці. Як тільки ви дізнаєтеся, який тип захисту вам потрібен, ви можете переглянути наш широкий асортимент навушників та берушів.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner