Кошик
13 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ)
+380 (50) 687-57-99Олена
Додати відгук

Діелектричні рукавички

Діелектричні рукавички

Діелектричні рукавички – це необхідні засоби індивідуального захисту персоналу, який виконує роботи з обслуговування, ремонту, настроювання, монтажу-демонтажу електричного обладнання, установок, ліній електропередач.

Якісні діелектричні рукавички – це гарантії безпеки працівників під час виконання ними своїх професійних посадових обов'язків. Подібні ЗІЗ виробляються із спеціальних матеріалів, у складі яких присутні гумові та полімерні складові з мінімальною електропровідністю.

Різні види діелектричних рукавичок можуть використовуватися для виконання різних робіт, починаючи від монтажу та демонтажу та закінчуючи підключенням електрообладнання до ліній живлення. Роботодавці зобов'язані забезпечити подібними ЗІЗ всіх працівників, які мають доступ до робіт з обладнанням під напругою.

Необхідно забезпечити умови зберігання даних засобів індивідуального захисту, а також контролювати на регулярній основі їх стан і функціональність. Це не тільки убереже підприємство від серйозних штрафів, а й гарантує безпеку та відсутність травм на виробництві, пов'язаних із електрикою.

Для чого призначені діелектричні рукавички?

Різні типи діелектричних рукавичок можуть використовуватися для виконання посадових обов'язків відповідного персоналу. Тим не менш, всі існуючі моделі цих ЗІЗ мають схожу конструкцію, закриваючи та захищаючи кисть, зап'ястя та частину передпліччя співробітника.

Головне призначення рукавичок полягає у забезпеченні якісного та надійного захисту від ураження струмом при роботі з обладнанням та окремими його елементами, що знаходяться під напругою. Також діелектричні рукавички можуть забезпечувати захист від агресивних середовищ – кислот, лугів та інших хімічних розчинів.

"Ен" або "Ев" - це допустиме маркування діелектричних рукавичок, які можуть застосовуватися для робіт з електроустановками. Такі засоби індивідуального захисту обов'язково мають бути виготовлені з полімерних компонентів.

Співробітники, які обслуговують електроустановки, повинні екіпіруватися діелектричними рукавичками відповідного класу захисту. Їхнє призначення визначається параметром робочої напруги в устаткуванні.

Якщо мова йде про трансформаторні станції та електроустановки з напругою до 1 кіловольта, різні типи діелектричних рукавичок використовуються як основний засіб захисту від ураження електричним струмом.

Обладнання потужніше 1 кіловольта передбачає використання діелектричних рукавичок як додатковий захисний захід у парі з такими засобами індивідуального захисту, як діелектричні штанги, кліщі тощо.

Види діелектричних рукавичок

Які види діелектричних рукавичок використовуються сьогодні? Залежно від призначення та класу захисту вони можуть бути:

 • двопалими;
 • п'ятипалими;
 • без швів чи зі швом.

Як правило, виробляють такі засоби індивідуального захисту із спеціально підготовленої гуми в листах або латексі. Розміри діелектричних рукавичок стандартні, однак, ви маєте можливість підібрати потрібну ширину.

Ширина рукавичок підбирається персонально з урахуванням піддягання всередину теплих рукавичок, наприклад, взимку або трикотажних краг. У такому разі ви зможете працювати навіть за негативної температури тривалий час, не втрачаючи чутливості рук.

Особливості та матеріали

Вимоги до матеріалів виготовлення діелектричних рукавичок докладно описуються у ГОСТ 12.4.183-91 ССБТ. При цьому на сучасному виробництві затребувані два основні типи таких ЗІЗ:

 • безшовні рукавички із латексу;
 • рукавички та рукавиці зі швами з гуми.

Рукавички виробляються одношарового типу: всередині знаходиться підкладка з тканини, а зовні – латексний захисний або гумовий шар. Розтруби можуть мати або не мати ущільнення кромки (вінчик). Для безпеки заборонено підгинати манжети, згортати їх або накривати рукавами спецодягу. Рукавички завжди розташовуються по всій довжині поверх рукавів.

Класи діелектричних рукавичок та їх маркування

Класи діелектричних рукавичок визначають рівень захисту: чим вищий клас, тим надійніший захист при виконанні своїх професійних обов'язків. Розрізняють кілька основних класів, які зведені до таблиці:

Рукавички можуть поділятися на окремі категорії:

 • A – ЗІЗ, стійкі до кислот;
 • H – ЗІЗ, стійкі до нафтопродуктів;
 • Z – стійкі до озону;
 • R – поєднують властивості вищезгаданих категорій.

Категорія С описує морозостійкі ЗІЗ, а F – це рукавички максимальної довжини, стійкі до струмових витоків.

Маркування рукавичок дає змогу уточнити технічні параметри виробів. Вона включає такі дані, як:

 • особливе позначення у вигляді двох трикутників;
 • найменування виробу, його артикул та код;
 • відповідний ГОСТ чи ТУ;
 • клас захисту;
 • категорія;
 • розмір рукавичок;
 • дата виготовлення;
 • термін експлуатації.

Обов'язково вказується завод, який виробив виріб, а також додається інструкція щодо правил догляду.

Обов'язкова перевірка на міцність

Перевірка на герметичність та міцність проводиться регулярно. Термін перевірок становить 6 місяців і визначається видом рукавичок (для роботи в мережах до 1000 вольт та понад 1000 вольт). Термін служби діелектричних рукавичок може бути досить тривалим, якщо дотримуватись правил зберігання та проводити перевірки.

Зовнішній огляд проводиться перед кожним використанням. Візуально необхідно перевірити рукавички на чистоту, відсутність видимих ​​зовнішніх пошкоджень. Неприпустимі порізи та проколи, а також ділянки з вологою на поверхні.

Перевіряються тактильні властивості поверхні, яка не повинна бути надто м'якою та липкою, а також надто твердою та нееластичною. Перевіряють також дату останнього випробування та термін придатності засобу індивідуального захисту.

Основні правила використання діелектричних рукавичок

Тільки цілі та герметичні рукавички, які пройшли перевірку на герметичність та міцність, а також не мають проблем із тактильністю поверхні, можна використовувати у своїй роботі. Якщо після зберігання вироби покрилися пилом і забруднилися, їх потрібно вимити та ретельно просушити.

Рекомендується як профілактика використовувати теплий мильний розчин для підтримки в робочому стані виробів. Термін носіння при цьому збільшується, а комфорт при використанні рукавичок покращується.

Пам'ятайте, що діелектричні рукавички необхідно використовувати відповідно до категорії та класу захисту. Звертайте увагу на маркування та регулярно проводьте перевірку засобів індивідуального захисту відповідно до рекомендацій виробника.

Які умови зберігання діелектричних рукавичок?

Як зберігати діелектричні рукавички? Основні вимоги такі:

 • зберігати в сухому і темному приміщенні, що провітрюється;
 • ідеальне зберігання – у підвішеному вигляді;
 • температура зберігання – 20-25°С.

Умови зберігання діелектричних рукавичок визначаються властивостями матеріалу: латекс і гума погано переносять вплив ультрафіолету, втрачаючи еластичність та розтріскуючись.

Рукавички не можна сильно нагрівати – це призведе до дефектів поверхні. Зберігати у горизонтальному положенні, а також у скрученому вигляді заборонено. Зазвичай рукавички підвішуються пальцями нагору.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner