Кошик
13 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ)
+380 (50) 687-57-99Олена
Додати відгук

Захист від несанкціонованого включення обладнання (Система LOTO)

Система LOTO («LOCKOUT | TAGOUT») - це комплекс заходів спрямованих на забезпечення безпечних умов праці при виконанні технічного обслуговування та ремонту обладнання, за допомогою спеціальних блокувальних пристроїв, що виключають несанкціоноване ввімкнення джерел небезпечної енергії.

Що таке система LOTO (Lockout Tagout)

Захист від несанкціонованого включення обладнання є необхідним і єдиним ефективним заходом на багатьох виробництвах, де присутні небезпечні фактори в процесі роботи. Ненавмисний пуск верстатів, установок та іншого робочого обладнання під час обслуговування, наприклад, або проведення регламентних помивочних робіт може стати причиною отримання важкої травми на підприємстві.

Як показує практика, травми від промислового обладнання часто виявляються досить важкими, що в окремих випадках може призводити до летального результату. З цієї причини контроль над можливими джерелами небезпечної енергії стає важливим заходом при забезпеченні техніки безпеки.

Система блокування loto була спеціально розроблена для запобігання випадкового включення або спрацьовування обладнання, що використовується в робочому виробничому процесі. Блокуючі пристрої loto можуть мати різне призначення, захищаючи персонал від:

 • випадкової подачі напруги;
 • випуску відпрацьованого пара;
 • розливу технологічних рідин і так далі.

Система Loto або Lockout Tagout в цілому являє собою комплекс заходів, рішень і дій, що забезпечують правильну зупинку верстатів та іншого обладнання, а також блокуючих ненавмисний або несанкціонований запуск до закінчення робіт з обслуговування.

 

Призначення і застосування

LOCKOUT TAGOUT в даний час вважається однією з найбільш ефективних систем, що дозволяють мінімізувати, а в окремих випадках і повністю виключити травматизм на робочих місцях. Якщо говорити звичайними словами, LOTO являє собою наочне та ефективне блокування устаткування з використанням навісних замків, захисних коробів, попереджувальних табличок, блокіраторів автоматичного вимикача і так далі.

Не знявши послідовно кілька контурів захисту, ви не зможете увімкнути обладнання або верстат. При цьому велика безпека досягається за рахунок декількох факторів:

 • застосування захисних блоків (навісні замки і короби, наприклад);
 • інформаційний контроль (таблички і попередження);
 • використання ЗІЗ;
 • постійне інформування персоналу і узгодженість роботи технічних груп, що виконують регламентні роботи.

Все разом забезпечує і гарантує бажаний результат, мінімізуючи або повністю запобігаючи можливості отримання травми на виробництві. Крім того, сама система в цілому і блокувальні пристрої ЛОТО зокрема дозволяють виховувати і підіймати на вищий рівень культуру забезпечення безпеки на підприємстві.

Особливістю впровадження і використання на виробництві системи LOTO є те, що вона є універсальною і підходить для будь-якого підприємства без обмежень. Вона враховує будь-які нюанси і особливості виробничого процесу, пропонуючи для кожного конкретного випадку найбільш прості та ефективні рішення, які вражають своєю наочністю.

Ці рішення прості у використанні та впровадженні. Крім того, вони дозволяють використовувати для кожної ситуації системний підхід. Як результат: будь-який співробітник, який перебуває в потенційно небезпечній зоні, завжди може особисто контролювати будь-які можливі ризики.

 

Основні елементи пристроїв системи блокування LOTO

Збираючись обрати і купити блокіратори ЛОТО, варто розуміти, що асортимент елементів захисту досить великий. Фахівці розрізняють основні і допоміжні елементи LOCKOUT TAGOUT, причому в першу групу входять:

 • Замки діелектричні (з їх допомогою можна запобігти несанкціонований запуск джерела енергії при проведенні регламентних робіт, ремонту або обслуговування).
 • Гнучкі блокувальники (бірки для блокування), що виготовляються з міцних матеріалів, стійких до зносу.
 • Блокувальні пристрої ЛОТО - фіксують джерела енергії в строго зазначеному безпечному положенні.

До категорії допоміжних елементів системи відносять всілякі накладки блокувальні з міцного пластику, станції блокування та інші елементи. З їх допомогою можна систематизувати захист від несанкціонованого запуску і поліпшити рівень її безпеки для персоналу.

 

Переваги впровадження системи захисного блокування ЛОТО

В Україні в цілому та у Дніпрі зокрема вже багато виробничих підприємств оцінили переваги впровадження подібних систем контролю і безпеки. Якщо на вашому виробництві часто виникає необхідність роз'єднання енергії для регулярного обслуговування, ремонту або мийки, програми захисного блокування стають єдиним дієвим рішенням.

Після впровадження системи вона відразу ж привертає до себе увагу, тому не помітити основні і допоміжні елементи просто неможливо. Різнобарвні бирки, яскраві замки, миготливі вогні буквально утримують увагу персоналу, що проводить роботи в небезпечній зоні.

Усі використовувані процедури наочні і легко піддаються «розшифровці». Елементи системи завжди розміщені безпосередньо біля обладнання та панелей управління, при цьому присутній інформаційний лист з чітким описом робіт.

Впровадження системного підходу для забезпечення необхідного рівня безпеки персоналу забезпечує надійний позитивний результат, який вже не раз підтвердився на практиці.

 

Підприємства, на яких актуальне використання системи блокування LOTO

Де можуть бути актуальні замки для блокування обладнання та інші елементи системи? Список підприємств і виробництв досить широкий і охоплює найрізноманітніші галузі, включаючи:

 • важку промисловість;
 • легку промисловість;
 • харчову промисловість;
 • медицину і фармацевтику;
 • нафтогазову галузь;
 • енергетику;
 • автопромисловість і так далі.

Скрізь, де присутній промислове обладнання (верстати, котли, турбіни і так далі), а також виконуються роботи на висоті або в замкнутому просторі, необхідно впроваджувати систему LOTO.

 

Як впроваджується система LOTO

Сьогодні впровадження системи ЛОТО може займати досить багато часу, враховуючи специфіку роботи і діяльності підприємства. При цьому відволікати зайнятий на виробництві персонал невигідно і неактуально (планів по виробництву ще ніхто не відміняв).

У зв'язку з цим найкращим рішенням, що дозволяє уникнути простоїв підприємства, є допомога кваліфікованих фахівців, які виконають впровадження системи від несанкціонованого включення енергії по пунктам. Після цього буде проведено навчання персоналу, який зможе ефективно скористатися сучасними рішеннями LOTO в будь-яких ситуаціях.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner