Засоби захисту органів дихання
ЗІЗОД є одним з необхідних засобів захисту. Діляться на два типи: фільтруючі та ізолюючі. Особливості фільтруючих засобів захисту органів дихання полягає в наявності у них фільтруючого елемента, за допомогою якого забруднене повітря очищується (пари і гази поглинаються шаром активного вугілля, пил і аерозолі осідають на волокнах протиаерозольного фільтра) і після очищення надходить до органів дихання. Особливості засобів захисту ізолюючого типу полягає в тому, що такі пристрої повністю ізолюють органи дихання від зовнішнього середовища, не допускаючи таким чином ніякого контакту із забрудненою атмосферою.
Засоби індивідуального захисту органів дихання
Що входить в категорію «Засоби індивідуального захисту органів дихання»? Перш за все, це екіпірування, пристрої й устаткування, що захищають ваші легені і трахеї від впливу небезпечних чинників. Список відповідного обладнання досить широкий, починаючи від дихальних апаратів і напівмасок з примусовою подачею повітря і закінчуючи такими пристроями, як:
- захисні капюшони (саморятівники);
- закриті повнолицьові протигазні маски;
- напівмаски фільтруючі;
- одноразові лицьові напівмаски та респіратори.
Завжди важливо вибрати правильний ЗІЗОД як з урахуванням ризику, так і з урахуванням індивідуальних особливостей співробітників. Крім того, важливо забезпечити відповідне навчання його використання.
Відразу слід зазначити, що єдиною формою захисту органів дихання, що підходить для роботи в замкнутому просторі, є дихальний апарат з примусовою подачею повітря, оскільки інші типи ЗІЗОД не забезпечують доступність в необхідній кількості та обсязі повітря або кисню.
Види ЗІЗ органів дихання для різних типів загроз
Як роботодавець, ви несете відповідальність перед своїми співробітниками за контроль рівня небезпечних речовин, присутніх в навколишньому середовищі, а також за запобігання і регулювання ступеня впливу цих речовин і небезпечних факторів.
Фільтруючий засіб індивідуального захисту органів дихання - незамінний елемент екіпіровки в робочому середовищі, де присутній високий рівень пилу, диму, туману і хімікатів. При наявності і правильному носінні респіратора, напівмаски або полнолицьової маски з фільтрами правильного типу вони можуть захистити співробітників від цих небезпек і забезпечити безпеку виробничого процесу для персоналу.
Купити засоби індивідуального захисту органів дихання необхідно у випадках, коли на робочому місці присутні небезпечні чинники і речовини. Небезпека може виникати при різанні і обробці таких матеріалів, як камінь, бетон або дерево, що створює небезпечні рівні пилу.
У хімічному виробництві робота з небезпечними рідинами має на увазі утворення шкідливих летючих речовин, а в автомобільній промисловості небезпека полягає в лако-фарбових роботах, при яких в повітрі присутні пари фарб і розчинників.
Щоб респіраторне обладнання ефективно контролювало вплив цих матеріалів, воно повинно відповідати існуючій небезпеці і знижувати рівень її впливу, щоб не викликати проблем зі здоров'ям. Воно також має підходити індивідуальному користувачеві, середовищу, в якому він працює, і задачі, яку він виконує.
Як правильно вибрати і застосовувати ЗІЗ для захисту дихальних шляхів
Ціна засобу індивідуального захисту органів дихання багато в чому визначається функціональністю і можливостю забезпечення безпечних умов роботи в особливо забруднених середовищах. В Україні сьогодні представлені найрізноманітніші ЗІЗ органів дихання, тому перед вибором респіраторного обладнання важливо розуміти індивідуальні небезпеки, що присутні в навколишньому середовищі.
Існують різні типи респіраторів, які можна використовувати для фільтрації ряду речовин. Фільтруючий матеріал, який використовується для усунення ризику, буде відрізнятися в залежності від присутньї небезпечної речовини та його форми.
Два основних види фільтрів - це фільтри для твердих частинок і газів (або пари). При цьому важливо розуміти, що фільтри, призначені для одного типу речовин, що не будуть захищати від іншого. Існують фільтри, які можуть захистити користувачів одночасно від ряду різних речовин, проте їх вартість досить значна.
Ще один фактор, який необхідно враховувати при виборі засобів захисту органів дихання в Дніпрі, це потреби користувача. Наприклад, чи страждають вони астмою або будь-яким іншим респіраторним захворюванням? Чи є у них шкірна алергія? Чи є проблеми з серцем? Ці проблеми зі здоров'ям можуть обмежувати їх вибір захисного спорядження.
Вибираючи ЗІЗОД, вам необхідно враховувати час їх використання (як довго людина буде носити ЗІЗ), простір, в якому проводяться роботи, концентрацію шкідливих речовин в повітрі, навіть потреби в звичайних окулярах, наприклад (респіратор може закривати огляд і викликати незручності при роботі).
Використання інших ЗІЗ, що носяться на голові, наприклад, навушників, щитків або касок, може вплинути на носіння респіраторів або напівмасок, і важливо переконатися, що вони щільно прилягають до шкіри, щоб запобігти появі щілин.
Забезпечення захисту органів дихання
Повнолицьові та фільтруючі ЗІЗОД (респіратори, напівмаски, маски протигазну, фільтри) будуть ефективні тільки в тому випадку, якщо виріб правильно зберігати, за виробом правильно доглядати і вилучати їх з ужитку, коли вони вже в поганому робочому стані. Підготовлені фахівці повинні регулярно проводити ретельну програму технічного обслуговування, а напівмаски, які використовуються час від часу, необхідно перевіряти перед кожним використанням.
Ключові завдання, які слід виконувати в рамках технічного обслуговування, включають:
- заміну будь-яких змінних картриджів фільтра;
- очистку обладнання та приладдя;
- технічне обслуговування та ремонт клапанів;
- перевірку ременів на наявність будь-яких ознак пошкодження;
- перевірку швидкості потоку і заряду акумулятора на пристроях з живленням.
Кваліфікована допомога у виборі та догляді за ЗІЗОД
Якщо підбір індивідуальних засобів захисту органів дихання виконати неправильно, це спричиняє заподіяння шкоди здоров'ю працівника. Наприклад, легкі фільтруючі маски можна застосовувати тільки як захист від неприємних запахів. В умовах, коли присутня небезпечна концентрація пари та газу, ефективнішими будуть повнолицеві індивідуальні засоби захисту органів дихання.
Недостатньо просто купити засоби індивідуального захисту дихання, потрібно ще й правильно їх доглядати. Так, важливо своєчасно міняти фільтруючі елементи. Якщо цього не робити, можливий розвиток тяжких патологій легких, алергічних реакцій.
Не знаєте, які ЗІЗОДи вам підійдуть більше? Цікавитесь, як правильно міняти фільтруючі елементи? Зв'яжіться з нашими консультантами та отримайте грамотну консультацію.
Переваги співпраці з нами
У нашому магазині ви завжди можете купити засоби індивідуального захисту органів дихання в асортименті для будь-яких небезпечних факторів на вашому виробництві. Ми пропонуємо великий вибір продукції за доступною вартості, але при цьому настійно рекомендуємо дотримуватися умов зберігання і обслуговування.
Відповідаємо на будь-які ваші питання і консультуємо при необхідності. Допомагаємо визначитися з вибором і забезпечуємо оперативну доставку в будь-який регіон країни.
Щоб купити засіб індивідуального захисту органів дихання або замовити його з будь-якого куточка країни, просто оформіть замовлення на нашому сайті. У каталозі ви знайдете опис моделей та відгуки реальних користувачів.
Купити захисні маски оптом
Крім роздрібу, в інтернет-магазині «ПланетаЗІЗ» ви можете купити захисні маски, що фільтрують, оптом. Ми гарантуємо:
- 100% якість – працюємо з перевіреними постачальниками та гарантуємо надійність продукції;
- відсутність націнок – співпрацюємо безпосередньо із виробниками;
- постійна наявність товару на складі – ви можете придбати захисні маски оптом у необхідній кількості;
- широкий асортимент – напівмаски з фільтрами, повнолицеві, протигази, а також фільтри та передфільтри до них;
- оформлення замовлення та доставку по Дніпру та інших містах України у стислий термін.
Опт у нашому магазині дуже популярний, оскільки має низку переваг. Насамперед, привабливі ціни на одноразові замовлення. Це чудова можливість заощадити кошти і витратити їх на інші потреби бізнесу. Оптові замовлення ЗІЗ дозволяють своєчасно задовольняти потреби в промислових масштабах, покупки доведеться робити рідше, відповідно економиться час.
Ознайомтеся з асортиментом та цінами в каталозі нашого магазину. Крім захисних масок ви знайдете інші ЗІЗ, з якими робота стане набагато безпечнішою.
Часто задавані питання
1. Від чого захищає фільтр? Що означає літерне маркування❓
Позначення шкідливих речовин:
- А – органічні гази та пари розчинників з температурою кипіння вище 65°С (органічні розчинники: бензин, ксилол, бензол, гас, толуол, вінілбнзол, галоїдорганічні хімічні сполуки, нітросполуки бензолу та гомологів, анілін, тетраетилсвинець, кетон, зол .)
- В – неорганічні гази та пари, за винятком оксиду вуглецю (фтор, хлор, бром, сірковуглець, сірководень, хлорціан, арсини, галогени, ціан водню та ін.)
- Е – діоксиду сірки та інших кислих газів (йодистий водень, двоокис сірки, сполуки водню з фтором, хлором, бромом, мурашина та оцтова кислота, пари азотної, сірчаної, фосфорної кислоти та ін.)
- К – аміаку та його органічних похідні (анілін, хлоранілін, дифеніланілін, метиланілін та ін.)
- АХ – органічних газів та пари з температурою кипіння не більше 65°С (вінілхлорид, пентал та ін.)
- SX – спеціальні токсичні сполуки, що застосовуються для масового ураження населення (фосген, зоман, зарин, тетрафторид кремнію, гідротетракарбоніл кобальту, тетракарбоніл нікелю та ін.)
- CO – оксид вуглецю (чадний газ)
- HgP3 – пари та органічні сполуки ртуті
- NOP3 – оксид азоту
- P – аерозолі, частки пилу, пари, диму, туману, бактерії та віруси
- Reaktor – радіоактивний йод, радіоактивні частки, метилйодид
- D – проведено випробування на запилення доломітовим пилом, фільтр використовується при роботах в умовах високої запиленості повітря
2. Що таке FFP на респіраторі (напівмаску)? У чому різниця між FFP1, FFP2, FFP3❓
Абревіатура FFP – скорочення від Filtering Face Piece – напівмаска, що фільтрує (одноразовий респіратор).
Фільтруючі протиаерозольні напівмаски (респіратори) мають три ступені захисту:
- FFP1 – цей респіратор забезпечить захист органів дихання при вмісті шкідливої речовини у повітрі у кількості до 4 гранично допустимих концентрацій (ГДК). Утримавши у своїй щонайменше 80% шкідливих домішок. Такі респіратори, як правило, застосовуються для захисту від грубого, нетоксичного пилу, аерозолів на водній та олійній основі;
- FFP2 – респіратор утримає до 95% шкідливих речовин, які у повітрі у кількості до 12 ГДК. ЗІЗ цього класу надійно захистять від середньотоксичних твердих та рідких аерозолів.
- FFP3 – при утриманні повітря до 50 ГДК шкідливих речовин, респіратор утримає щонайменше 99%. Ці респіратори, здатні захистити навіть від радіоактивних частинок, бактерій та вірусів, зазвичай використовуються за більш тяжких умов роботи.
Крім того, слід звернути увагу і на таке маркування:
- Маркування NR свідчить, що респіратор призначений для одноразового використання (протягом однієї робочої зміни).
- Маркування R означає, що респіратор придатний багаторазового використання.
- Маркування D – респіратор пройшов лабораторні випробування щодо стійкості до сильного запилення.
3. Як працює клапан видиху на респіраторі і для чого він призначений❓
Клапан має спеціальну мембрану, що закривається при вдиху і відкривається при видиху. Він дозволяє видаляти гаряче і вологе повітря, що видихається з маски респіратора, сприяючи охолодженню обличчя. Крім того, цей клапан полегшує дихання, що особливо важливо для респіраторів класу FFP3, які мають дуже товстий шар матеріалу, що фільтрує.