Кошик
13 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ)
+380 (50) 687-57-99Олена
Додати відгук

Пояси безлямкові запобіжні

Пояси безлямкові запобіжні призначені для позиціонування та утримання працюючого на висоті. Використовуються у комплекті зі стропами.

Пояси безлямкові

Безлямкові запобіжні пояси – необхідні засоби індивідуального захисту для професіоналів, які працюють на висоті. Як варіант страхового поясу з лямками, цей варіант страховки рекомендується використовувати більше для підтримки тіла під час виконання висотних робіт, ніж для захисту від падіння.

Безлямковий пояс зазвичай входить в екіпірування електромонтерів, які працюють на стовпах ліній електропередач. Знизу електрик упирається в стовп кігтями, а в районі поясу підтримку надає безлямковий пояс. Також такі пояси використовують працівники залізничних терміналів та вузлів для додаткового страхування при відкритті люків цистерн.

Безлямкові пояси можуть з певними обмеженнями використовуватись у різних галузях та сферах, в яких виконуються:

  • висотні;
  • будівельні;
  • ремонтні;
  • монтажні та інші види професійної діяльності.

Навіть якщо ви вважаєте себе справжнім професіоналом і давно виконуєте свою роботу на висоті, ніколи не можна бути застрахованим від випадкової втрати рівноваги, різких поривів вітру, раптового запаморочення.

Саме для запобігання наслідкам подібних подій використовуються безлямкові пояси, купити в Дніпрі та інших містах України які ви завжди можете в нашому інтернет магазині.

Для чого вони призначені

Безлямкові запобіжні пояси можуть використовуватися для таких ситуацій:

  • Утримання.

При утриманні працівника пояс має виступати своєрідним обмежувачем, не дозволяючи людині опинитись у потенційно небезпечному місці, звідки можна впасти. У цьому випадку безлямковий пояс кріпиться за допомогою стропу до надійної точки конструкції з урахуванням відстані до небезпечного місця на краю платформи, наприклад. Навіть при падінні чи втраті свідомості робітник не зможе випадково потрапити до небезпечної зони та впасти з висоти.

  • Позиціювання.

У такому використанні запобіжний пояс підтримує під час виконання робіт на висоті. Прикладом може бути робота електромонтера, який підіймається на стовп і виконує необхідні процедури на висоті, «спираючись» попереком на пояс.

При позиціонуванні зазвичай використовуються безлямкові пояси з широким поясом, які охоплюють більшу частину попереку для комфортної підтримки. Кушак повинен мати вентиляцію для того, щоб спина не потіла під час тривалого перебування на висоті.

Обмеження у застосуванні

Купити безлямковий запобіжний пояс та використовувати його можна виключно для вищеописаних ситуацій. Якщо під час виконання висотних робіт існує хоча б мінімальна ймовірність падіння працівника, такі пояси заборонені до застосування.

Це досить просто: їх конструкція не дозволяє гарантувати безпеку при ривкових навантаженнях. Людина в такому поясі, що падає з висоти, цілком може зазнати серйозної травми хребта, яка призведе до інвалідності.

Крім того, низький центр тяжкості при кріпленні страхувальногої стропу не дозволяє гарантувати вертикальне положення тіла після падіння. Якщо людина знепритомніла і висить вниз головою в запобіжному безлямковому поясі, можливі серйозні наслідки аж до смерті.

Особливості конструкції безлямкових запобіжних поясів

Стандартна конструкція безлямкового запобіжного пояса досить проста та ефективна для свого призначення. Як правило, це широкий ремінь з надійною сталевою пряжкою, на якому є елементи кріплення (сталеві кільця з боків та ззаду).

У районі попереку є кушак - широка частина з вентиляцією для підтримки спини. До кріплень причіпляється страхувальний строп у необхідному та зручному для роботи положенні. Пояс іноді виготовляється у вигляді альпіністської альтанки – така конструкція використовується при сидячих роботах на висоті.

Стрічковий страхувальний строп зазвичай виготовляється з синтетичних матеріалів, які мають необхідну міцність і еластичність. Якщо виконуються висотні роботи, пов'язані з високими температурами (газове зварювання, наприклад), необхідно використовувати сталеві троси або ланцюги як страхувальні стропи.

Сталева пряжка пояса повинна надійно фіксувати екіпірування на тілі. Кріплення можуть доповнюватися карабінами для зручного керування однією рукою в робочій рукавичці. Усі металеві елементи виготовляються із нержавіючих сплавів або мають антикорозійний захист.

Особливості догляду та використання

Безлямковий ремінь, як і будь-яку іншу страховку, необхідно ретельно перевіряти перед використанням. Будь-які зовнішні дефекти та пошкодження (у тому числі – сліди корозії) говорять про те, що страховка не може використовуватися на висотних роботах.

Дуже важливо своєчасно тестувати страховку на вантажопідйомність у зазначений термін. Якщо ви працюєте в брудному середовищі (масложирове виробництво, нафтобази і так далі), не забувайте про своєчасне очищення матеріалів ременя від олії, жиру, мазуту, бензину.

Для очищення поясів зазвичай використовують звичайне господарське мило. Агресивна хімія неприпустима – вона може роз'їсти та послабити конструктивні елементи пояса. Після миття пояс має висохнути самостійно на відкритому повітрі, використовувати радіатори опалення для сушіння не рекомендується.

Пам'ятайте, що навіть надійний пояс рано чи пізно зношується, тому виробники рекомендують змінювати страховку кожні 2-3 роки, якщо пояс активно експлуатується.

Правила вибору безлямкових запобіжних поясів

Вибір безлямочного пояса має відбуватися з урахуванням деяких аспектів, куди варто звернути свою увагу. Зокрема, будь-який подібний виріб повинен мати маркування виробника із зазначенням дати виготовлення, даних заводу, вантажопідйомності, термінів випробувань.

Кожен елемент конструкції не повинен мати ознак зносу та деформації. Карабін, пряжка та інші сталеві елементи фурнітури не повинні мати ознак корозії. Механізму відкривання-закривання карабінів повинні працювати бездоганно для керування навіть однією рукою.

Перед використанням всі пояси перевіряються у статиці на максимальну вагу, яка може досягати 600 кг. Крім того, пояс перевіряється в динаміці: він повинен витримувати навантаження, яке виникає при падінні тіла вагою 100 кг з висоти, що дорівнює подвійній довжині страхового стропа.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner