Кошик
13 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ)
+380 (50) 687-57-99Олена
Додати відгук

Стропи, фали

Стропи та фали є невід'ємною частиною страхувального поясу, а також обов'язковим засобом індивідуального захисту під час роботи на висоті.

Страхувальні стропи та фали

Що являє собою страховий строп? Якщо ваша робота пов'язана з висотою, ви точно уявляєте собі, від якого елемента екіпірування залежить ваша безпека, а в окремих випадках – життя.

Страхувальний строп – це елемент страховки у вигляді поліамідної стрічки, крученого каната чи шнура, сталевого троса чи ланцюга з карабінами. Він призначений для страховки під час роботи на висоті. Використовується для додаткового закріплення працюючого, а також застосовується для транспортування вантажів при висотних роботах.

Страхувальний строп з обох боків забезпечений карабінами: один із них чіпляється за страхувальну петлю лямкового пояса, другий – за надійне місце конструкції, поблизу якої виконуються роботи. Від правильного вибору типу стропа залежить не тільки ваша безпека на висоті, але і збереження цінних вантажів.

Купити страхувальні стропи у Дніпрі та інших містах в Україні вам завжди допоможуть наші фахівці, які дадуть відповіді на будь-які питання та проконсультують при необхідності. Ми оцінимо можливі небезпеки майбутньої сфери застосування купленого вами екіпірування, щоб порадити оптимальні варіанти страхувальних стропів та стропів з урахуванням максимальної вантажопідйомності, умов довкілля, типів вантажів тощо.

Види страхувальних стропів

Стропи для висотних робіт можуть мати різне виконання та виготовлятися з різних матеріалів. Вони бувають одинарними та подвійними, з текстилю та сталі, з карабінами та амортизаторами, що мінімізують ривкові навантаження при падінні людини з висоти.

Якщо ми говоримо про стрічкові стропи, таке екіпірування відрізняється за шириною і довжиною. Наш каталог пропонує різні варіанти виробів з карабіном і без нього в категорії «страхувальні стропи та фали», ціна та якість яких знаходяться в кращому співвідношенні.

Для оцінки технічної характеристики стропа використовують маркування, де вказують:

  • вид стропу;
  • його заводський серійний номер;
  • максимальна довжина;
  • відповідність стандарту;
  • гранична вантажопідйомність.

Крім того, у паспорті на дану продукцію зазначаються дані виробника, технічні характеристики, інструкція з експлуатації та дати проведення останніх та наступних випробувань.

Перед виконанням будь-яких висотних робіт страхувальні фали та стропи ретельно оглядають на предмет ушкоджень та зносу. Якщо є візуальні дефекти, видимі пошкодження або брак, такий виріб використовувати для роботи на висоті заборонено.

За матеріалами всі існуючі вироби в цій категорії можна розділити на дві категорії:

  • металеві стропи;
  • текстильні стропи.

Металевий строп часто використовують у небезпечних середовищах з гострими та ріжучими поверхнями, а також при зварювальних роботах та відкритим вогнем. Якщо є можливість ураження електричним струмом, сталевий строп не використовується.

Текстильні стропи: чим вони кращі

Текстильний строп найчастіше використовують під час робіт на висоті. Для лямкових поясів – це найоптимальніший варіант страховки з кількох причин. Такий строп значно легше, він приємніше тактильно і краще амортизує, ніж сталевий аналог.

До інших переваг текстильних варіантів можна віднести:

  • універсальність використання у різних сферах;
  • простота транспортування, легкість у перенесенні;
  • діелектричні властивості (не проводить електрики);
  • мінімальне поглинання вологи;
  • гнучкість та пластичність;
  • збереження робочих характеристик за будь-якої температури;
  • простота у догляді та очищенні.

Текстильні стропи виготовляють із натуральних та синтетичних матеріалів. Серед них поліпропілен, капрон, поліамід, поліестер. Деякі з них мають температурні обмеження використання, тому важливо заздалегідь дізнатися про робочі параметри.

Стропи з ланцюга та сталевого троса

Даний варіант варто розглядати при виконанні робіт на висоті із супутніми небезпечними факторами. Пам'ятайте, що сталевий трос або ланцюг не забезпечить амортизацію під час падіння, тому ривкове навантаження може бути небезпечним для організму (у цьому випадку необхідно брати стропи з амортизатором).

Тим не менш, коли потрібно забезпечити граничну міцність елемента страховки, кращого варіанту, ніж сталевий строп чи ланцюг не знайти. Такі вироби можуть експлуатуватись дуже довго без втрати робочих характеристик. Вони поставляються у вигляді троса із зовнішньою ПВХ оплеткою або у вигляді ланцюгового стропа в брезентовому чохлі. Ідеальні при роботах на висоті, коли конструкції мають гострі та ріжучі грані, і існує можливість пошкодження стропа.

Застосування

Страхувальні стропи та фали незамінні при будь-яких висотних роботах. Це може бути електромонтажні роботи, промисловий альпінізм, кронування дерев, демонтажно-монтажні роботи. Така страховка незамінна в службах порятунку, її використовують пожежники, спелеологи, скелелази, туристи та мандрівники.

Вибираючи строп, ви завжди повинні враховувати, з чого він зроблений, а також знати, для яких умов він підходить. Деякі матеріали, такі як кевлар, можуть затвердіти при низьких температурах, тому можуть не підходити, якщо ваші співробітники працюють взимку під відкритим небом.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner