Кошик
13 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ)
+380 (50) 687-57-99Олена
Додати відгук

Покажчики напруги

Покажчики напруги - переносні прилади, призначені для перевірки наявності або відсутності напруги на струмоведучих частинах.

Покажчики напруги

Покажчик напруги – це необхідний у роботі будь-якого електрика прилад, основне призначення якого полягає у визначенні присутності або відсутності робітника у струмопровідних елементах електричних установок.

Як правило, подібні пристрої задіяні в ті моменти, коли виконується подача електроенергії та включаються струмопровідні контактні ножі. В даний час на ринку є два різновиди подібних пристроїв, які можуть застосовуватися в діапазонах напруг:

  • до 1 кіловольта;
  • понад 1 кіловольт.

Покажчик напруги першого виду комплектується лампами газорозрядного типу і, у свою чергу, буває одним або двополюсним. Визначник з одним полюсом використовується для електричних установок змінного струму, в той час як двополюсні прилади застосовують для обладнання змінного і постійного струму. За допомогою 2-х полюсних покажчиків можна визначити присутність напруги між двома струмопровідними частинами електричних установок.

Сфера використання

Визначник напруги до 1 кіловольта може використовуватися не тільки у промислових масштабах, а й побутових умовах. Напевно, кожен, хто хоч трохи знайомий із електрикою, знає, що таке індикаторна викрутка, за допомогою якої так зручно та безпечно можна підключати вдома розетки, наприклад.

При цьому варто розуміти, що такі прилади можуть вказати на присутність або відсутність змінної напруги. Це дозволяє застосовувати їх для визначення нуля та фази в таких пристроях та устаткуваннях, як:

  • електропатрони;
  • електророзетки;
  • електричні лічильники;
  • пристрої захисного відключення;
  • всілякі запобіжники і таке інше.

Якщо ви збираєтеся купити вказівник напруги для роботи в мережах більше 1 кіловольта, необхідно усвідомлювати небезпеку та обмеження, пов'язані з такими умовами. Подібні пристрої переважно застосовують у промислових умовах, причому іноді напруга становить десятки кіловольт.

Будь-які вимірювання в таких умовах пов'язані з ризиком, тому повинні виконуватися кваліфікованим персоналом з використанням додаткових засобів захисту (гумова взуття, гумові рукавички, килимки).

Особливості покажчиків напруги

Сьогодні купити покажчик напруги не складає особливих труднощів у Дніпрі та інших містах в Україні за найдоступнішою ціною з пропозицією від нашого магазину. Досвідчені менеджери завжди готові прийти на допомогу, відповівши на будь-які питання, що виникають у процесі вибору, і консультуючи при необхідності.

Ми розповімо, скільки коштує той чи інший покажчик, а також які функціональні особливості кожної представленої в каталозі моделі. Найпростіші варіанти визначників напруги зазвичай виконані у формі індикаторної викрутки. Чим дорожчий прилад, тим ширші його можливості.

Стандартні недорогі вказівники зазвичай застосовуються контактним методом. Наявність або відсутність напруги можна визначити за індикатором на корпусі, який може бути неоновим, галогеновим або світлодіодним.

Покажчики напруги підбираються, з особливостей майбутнього застосування. Наприклад, якщо ви займаєтеся усуненням несправностей електромереж у приватних будинках та квартирах, вам знадобиться пристрій для знаходження проводки у стінах.

Існують безконтактні моделі, які дають змогу зрозуміти, є напруга чи ні, на відстані від струмовідних частин. Це зручно, коли немає фізичної можливості використовувати контактний спосіб контролю. Вказівники можуть працювати як зі світловою, так і зі звуковою індикацією.

Метод роботи покажчика напруги

Як працюють із стандартним приладом визначення напруги? Існує кілька основних способів використання, серед яких:

  • продзвонювання ланцюга – потрібно перевірити наявність зарядки пробника, для чого щупами стосуються один одного на короткий час (пробник повинен висвітлити «Test»);
  • знаходження полярності постійного струму – головний щуп має торкатися мінусового полюса, після чого висвітляться «-» та «Test»;
  • знаходження напруги постійного струму – головний щуп торкається позитивного полюса.

Пам'ятайте, що кожен вимірювач напруги має свої особливості підготовки до роботи та в самому використанні, тому ретельно вивчайте інструкції та рекомендації виробника для гарантії точних результатів та безпеки.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner